Tagi

BUZIL clinex Katrin Clinex W3 Multi inclusive Clinex W3 Forte CLINEX DYSTRYBUTOR BUCASAN dozownik do papieru EROL gym ECOLABEL Clinex Glas Nano Protect Silver Magiczna Noc utrzymanie czystości FUGI plama SANIFLOW Clienx W3 CLINEX OPINIE CZYSZCZENIE GRESU higiena w klubach fitness chemia piktogramy Clinex Glass Egejski Owoc sprzatanie przedszkola SPRZĄTANIE POBUDOWLANE odplamianie DEZYNFEKCJA Clinex W3 Bacti CLINEX 4DIRT FOAM POZNAŃ foodtrack czystość dywan Clinex Scent Tasmański Czar Paryski Wdzięk Clinex Max Dirt MLECZKO DO CZYSZCZENIA PŁYTY CER środki czystości dla firm sprząt MYCIE PIANOWE dps DIY plamy clinex scent magiczna noc odświeżacz powietrza dozownik do mydła MLECZKO DO WC fitness ŚRODKI CZYSTOŚCI Clinex Glass Profit Słoneczny Dzień przedszkolach czyszczenie fug wdeptana guma SANIBOND DOCZYSZCZANIE siłownia utrzymanie czystości chemia profesjonalna chemia gosp detergenty Clinex Glass Foam Hawajska Wanilia sprzątanie żłobka Jak wyczyścić fugi guma BUDENAT Clinex Active Bio CLINEX BARREN CLINEX DYSTRYBUTOR POZNAŃ środki czystości do foodtrack dezynfekcja przychodnia lekarska etykiety środków czystości Clinex Scent Paryski Wdzięk Tasmański Czar CLINEX SPRZEDAŻ HURTOWA MLECZKO DO INDUKCJI anti-spot zmiany w oznakowaniu środków czy Clinex W3 Active Shield CLINEX KATALOG SPRZĄTANIE Foodtrack tapicerka DOZOWNIKI clinex scent słoneczny dzień scent automatyczny dozownik STRONGER basen i pływalnia PLANTA Clinex W3 Active Alpejska Łąka żłobkach jak zadbać o czystość fug wtarta guma
Dezynfekcja powierzchni w siłowni i na basenie

Dezynfekcja powierzchni w siłowni i na basenie

Utworzony 2019-07-11 przez Clinex Home, Blog Clinex - środki czystości 3957

Utrzymanie czystości w klubach fitness – w jaki sposób?

Aby spełnić wymogi klientów odnośnie czystości, higieny, warunków sanitarnych oraz  świeżości, dającej się wyczuć” nosem, obiekty fitness i kluby sportowe powinny stosować profesjonalne środki czystości. Ale przede wszystkim należy pamiętać o dezynfekcji.

Z badań Fit Rated przeprowadzonych w 27 siłowniach w USA wynika, że 70 procent bakterii znalezionych na przyrządach do ćwiczeń może być groźnych dla zdrowia. Aż 31 procent to bakterie oporne na antybiotyki (tzw. gram ujemne), a 41 procent to bakterie gram-dodatnie powodujące choroby skóry. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o regularnej dezynfekcji przedmiotów do ćwiczeń, a także powierzchni, z którymi klienci placówek sportowych mają bezpośredni kontakt.

Dezynfekcja w obiektach sportowych

W obiektach sportowych takich jak baseny, hale sportowe czy siłownie możemy spotkać bardzo dużą ilość powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Dlatego najlepszym wyborem do wyczyszczenia zabrudzeń będzie produkt uniwersalny, bezpieczny dla każdej czyszczonej powierzchni. Przykładem takiego preparatu jest Clinex 4 DIRT, uniwersalny preparat do usuwanie wszelkiego typu tłustych zabrudzeń z różnych powierzchni. Zastosowanie tego preparatu gwarantuje wyczyszczenie typowych zabrudzeń, które możemy znaleźć w obiektach sportowych.

W przypadku omawianych powierzchni musimy pamiętać nie tylko o wyczyszczeniu. Ważna jest również dezynfekcja powierzchni użytkowej. Dobrym wyborem do dezynfekcji podłóg będzie Clinex Barren. Jest to preparat o działaniu bakterio- oraz grzybobójczym. Sprawdza się do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wodoodpornych, takich jak podłogi w szatniach, na siłowniach czy basenach.

Dezynfekcja urządzeń sportowych i szatni

Jeżeli zależy nam na preparacie do dezynfekcji elementów takich, jak: klamki, siedzenia czy elementy maszyn do ćwiczeń możemy zastosować Clinex Nano Protect Silver Table. Jest to produkt gotowy do użycia z wygodnym spryskiwaczem do dezynfekcji wszystkich powierzchni zmywalnych. Dzięki zawartości aktywnych NANO cząsteczek preparat niszczy bakterie, grzyby oraz zarodniki. Doskonale nadaje się do codziennej i okresowej dezynfekcji.

Dezynfekując szatnie, gdzie codziennie przewija się spora ilość osób, należy pamiętać o dokładnym pozbyciu się bakterii i grzybów z toalet. Są to miejsca gdzie tych bakterii jest wyjątkowo dużo. Z pomocą w tym przypadku przyjdzie nam Clinex W3 Bacti, kwaśny preparat o właściwościach dezynfekujących w zakresie bakteriobójczym i grzybobójczym. Przeznaczony jest od mycia i dezynfekcji pomieszczeń sanitarnych. W procesie dezynfekcji równie ważną sprawą po za użyciem odpowiedniej chemii jest właściwy dobór sprzętu. W tym przypadku odpowiednim wyborem będzie stelaż Blik oraz mop z bawełny, który po użyciu należy wyprać w temperaturze 90 stopni, wówczas mamy pewność iż nic w mopie nie zostało i nie namnażało się powtórnie.

Wszystkie wymienione produkty dezynfekujące posiadają pozwolenie na obrót produktem biobójczym. 

Podsumowanie

Dbając o czystość w szatniach, na siłowniach, basenach czy innych ośrodkach sportowych należy pamiętać, że oprócz dokładnego wyczyszczenia wszystkich powierzchni, należy je także dokładnie zdezynfekować. Wyczyszczone, pachnące świeżością  i zdezynfekowane miejsce na pewno będzie się cieszyło dużą popularnością i pozytywną opinią osób tam przebywających.